Vasara Jūrmalā, apskates vietas

Vasara Jūrmalā asociējas ar smilšaino pludmali un jūru. Tā kā tā ir bijusi iecienīts piejūras kūrorts jau vairāk nekā 200 gadus, tā ir attīstījusi daudzas aktivitāšu iespējas un kļuvusi par vienu no galvenajiem kultūras notikumu centriem. Esam izveidojuši mazu ieskatu par to, ko vasarā piedāvā šī brīnišķīgā pilsēta!

https://www.instagram.com/p/BmDSaTkHIui/

Vasara ir laiks, kad atbrīvoties no drūmo un saspringto periodu uzkrātajām emocijām. Lai maksimāli relaksētos, ir vērts apmeklēt kādu no daudzajiem Jūrmalas spa centriem, kurā var palutināt sevi ar masāžas vai skaistumkopšanas procedūrām, peldēties baseinā, izkarsēties saunā vai izmēģināt ārstnieciskās minerālūdens procedūras vai slavenās dūņu vannas. Ja tomēr vēlies Jūrmalā atslābināties mazliet aktīvākā veidā, dodies ārā!

Jūrmalas pludmale

Pludmale ir pazīstama ar tās plašumu, vietām pat sasniedzot 50 metru platumu. Tajā šobrīd atrodas 11 labiekārtotas peldvietas un piecām no tā ir piešķirts Zilā karoga statuss. Pasākumu cienītājus pludmale vasaras laikā priecē gan ar vietēja, gan starptautiska mēroga sporta notikumiem – volejbola un pludmales futbola turnīriem, pludmales skrējieniem u.c. Pludmale arī ir lieliski piemērota bērniem, pateicoties daudzajiem rotaļlaukumiem un spēļu objektiem.

 

https://www.instagram.com/p/BkaqvCPhnRw/

Brunurupucis Tirgoņu ielā

Netālu no jūras atrodas viens no galvenajiem pilsētas simboliem. Šī skulptūra ir visvairāk fotografētais Jūrmalas objekts, kura iemūžināšanai dažreiz nākas gaidīt rindā. Tā simbolizē ilgu labklājību. Bērni to ir iecienījuši kāpšanas aktivitātēm!

Dzintaru mežaparks

Karstās dienās ēnas patvērumu var meklēt Dzintaru mežaparkā. Šo parku galvenokārt veido dabīgie meži, kuros pārsvarā aug garas priedes un melleņu krūmi. Pateicoties ierīkotajam bērnu rotaļu laukumam, kurš piedāvā tik daudz iespēju, tā ir jauka un lieliska vieta, kurā pavadīt visu dienu kopā ar bērniem.

Mežaparka skatu tornis

Apmeklējot Dzintaru parku, ir vērts bez maksas uzkāpt 38 metrus augstajā skatu tornī. Laba vieta, kur doties baudīt skaistu vasaras panorāmas skatu uz pilsētu, mežiem, jūru un tālumā saskatīt arī Rīgu.

https://www.instagram.com/p/Bm-JXoWhJOA/

Aspazijas māja

Šī divstāvu koka vasarnīca, kura piesaista ar tās daudzveidīgo fasēdes apdari, ir māja, kurā slavenā rakstniece pavadīja savas dzīves pēdējos 10 gadus. Tagad tā ir kļuvusi par pilsētas muzeja filiāli un Aspazijas piemiņas vietu, kurā vasarā regulāri notiek izstādes un dažādas radošās darbnīcas.

https://www.instagram.com/p/BzabvQCBqqu/

Aktīvā atpūta

Vasara Jūrmalā aktīvā dzīvesveida piekritējiem neliek vilties. Pilsētas teritorijā atrodas dažādi velo un skriešanas maršruti, no kuriem īpaši jāatzīmē 20 kilometrus garais veloceliņš no Rīgas uz Jūrmalu. Patīkami atvēsināties var veldzējošajā jūrā, vai Lielupes rāmajos ūdeņos.  Jūrmala ir arī nozīmīgākā tenisa pilsēta Latvijā, kuras dažādajos kortos iespējams gan mierīgi baudīt spēli draugu kompānijā, gan arī paaugstināt prasmes pieredzējuša trenera vadībā.

 

Vasara Jūrmalā – daži no lielākajiem pasākumiem

Jūrmalas pasākumi piesaista ciemiņus no visas Latvijas. Pilsētā notiek jau daudzi par tradīciju kļuvuši festivāli, kā arī Dzintaru koncertzālē katru gadu uzņem jaunus māksliniekus.

Jomas ielas svētki 6. jūlijs

Pasākums par godu galvenajai un senākajai pilsētas ielai, kurā ir plaša aktivitāšu programma visai ģimenei. Kā arī vērts redzēt, kā tiek izdejota garākā Jūrmalas iela!

Laima RendezVous Jūrmala 18.-21. jūlijs

Izsmalcināts un romantisks festivāls ar populāriem skatuves māksliniekiem no daudzām pasaules valstīm.

Jūrmalas festivāls 22.–28. jūlijs

7 dienu koncertprogramma, kurā piedalās daudzi Latvijā un pasaulē atzīti mūziķi, sniedzot neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu.

20. Starptautiskais seno spēkratu salidojums “Retro Jūrmala 2019” 31. augusts

Pilsēta no Dubultiem līdz Jaunķemeriem kļūs par parādes vietu retro automobiļiem no Baltijas valstīm, Polijas, Baltkrievijas, Anglijas, Vācijas un Skandināvijas.

Populāri mākslinieki Dzintaru koncertzālē


Atrodi piemērotu automašīnu saviem vasaras piedzīvojumiem!

 

ĪRĒT AUTO

 

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×