Kur pārbaudīt OCTA derīguma termiņu un lētāko OCTA cenu?

Kāpēc būtu nepieciešams pārbaudīt OCTA derīgumu automašīnai? Policija ne vienmēr pārbauda OCTA polises termiņu, taču braukt ar derīgu OCTA polisi ir krietni lētāk, gadījumā, ja sanāk izraisīt ceļu satiksmes negadījumu. Bez OCTA polises nāksies segt no savas kabatas izdevumus, kas Tavas vainas dēļ būs radušās citām personām. Ja par savu auto tā īpašnieki bieži ir informēti, tad pavisam noderīgi pārbaudīt OCTA var būt gadījumā, ja auto nomājat vai aizņematies no kāda.

Kur pārbaudīt OCTA derīguma termiņu un lētāko OCTA cenu?

OCTA derīguma termiņš

Pārbaudīt OCTA polises derīguma termiņu ir pavisam vienkārši un ir vairāki veidi kā to darīt. Viens no veidiem ir Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) e-pakalpojumos vai, izmantojot CSDD Android vai iPhone aplikāciju, taču šis ir maksas pakalpojums, kas maksā 1 euro par pieprasījumu. Bez maksas to var izdarīt Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) mājaslapā ievadot auto reģistrācijas numuru vai šasijas numuru! Vēl ērtāk būs pārbaudīt OCTA, izmantojot LTAB iPhone vai Android aplikāciju, ne tikai tāpēc, ka viedierīces mums vienmēr ir pa rokai. LTAB aplikācija piedāvā papildus sūtīt atgādinājumus, kas tuvojas OCTA termiņa beigas un varēsi pievienot uzreiz vairākus auto (līdz 4 transportlīdzekļiem). Papildus OCTA derīguma pārbaudei aplikācijā var arī uzzināt savu Bonus-malus klasi, lētāko OCTA cenu, reģistrēt negadījumu kā arī sekot līdzi auto apdrošināšanas jaunumiem.

Lētākā OCTA cena

Pēdējo gadu laikā Latvijā ir saradušās paprāvs skaits mājaslapu, kurās var pārbaudīt, kurš apdrošinātājs piedāvā lētāko OCTA cenu Tavai automašīnai! Populārākās no tām ir octa.lv, octa24.lv, gudriem.lv, letapolise.lv, octas.lv un manapolise.lv. Tāpat lētāko OCTA cenu var pārbaudīt arī LTAB mājaslapā vai mobilajā aplikācijā.

Kas ir Bonus-malus klase?

Bonus-malus klase jeb BM klase ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē OCTA cenu. Iegūstot tiesības, nonākam Jaunslēguma BM klasē, kas ir 6. bonus-malus klase. Pieaugot autovadīšanas stāžam, pieaug klase un auto īpašnieks vai turētājs, pērkot OCTA polisi var pakāpties līdz 17. bonus klasei. Tā kā teorētiski samazinās apdrošināšanas risks, tad vajadzētu samazināties arī OCTA cenai. Ja tiek izraisīts negadījums, tad bonus-malus klase samazinās un auto īpašnieks vai turētājs var nokrist līdz 1. malus klasei. Vairāk informāciju par bonus-malus klasēm atradīsi LTAB mājaslapā.

Lai izvairītos no BM klases samazinājuma dēļ satiksmes negadījumiem, palasi arī mūsu rakstu par reālo laika ekonomiju pārsniedzot ātrumu. Tāpat Tev varētu interesēt arī raksts par nodokļu izmaiņām sākot ar 2016.gada 1.janvāri un 3 jauni veidi kā vari nopelnīt vai ietaupīt, izmantojot savu auto.

Ceru, ka apkopotā informācija noderēja!

Kaspars P. no Autolevi


Ja vēlies nomāt auto vai pelnīt, iznomājot savējo, spied zemāk:

Pievienot auto Autolevi auto nomai

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Autolevi on Instagram
Seko mums »
×