Kas un kādēļ nomā auto no Autolevi?

Augustā Autolevi lietotāju skaits sasniedza 10 000 tādēļ apskatījām, kas ir iemesli, kādēļ auto tiek nomāti mūsu platformā, un kam auto īpašnieki labprātāk nodod savu auto! Apskatījām 3 dažādus rādītājus – auto īrnieku vecumu, kādiem mērķiem izmantota auto noma, kā arī nomas ilgumus. Mēģinājām salīdzināt arī Latvijas pieredzi ar Igauniju, lai saprastu, kā šodienas situācija varētu mainīties.

Auto īrnieki

Sākām ar auto īrniekiem.

ages

 

Mūs interesēja, kas ir tā vecuma grupa, kas par Autolevi ir izrādījusi lielāko interesi. Visaktīvāk interesi izrādījuši 25 – 29 gadus jauni vīrieši. Tas, kas mūs nedaudz pārsteidz ir salīdzinoši lielā atšķirība starp dzimumiem, bet laikam vēl ļoti stipri ir iesakņojies pieņēmums, ka ar auto ir jābrauc vīrietim. Vecumu struktūrā nemanījām arī lielu atšķirību starp vecumu struktūru Latvijā un Igaunijā, tā ka prognozējam, ka tā pieturēsies pie šīs.

Īres mērķi

goals ee

goals LV

Pēc šī mēģinājām salīdzināt arī kā atšķiras īres mērķi Latvijā un Igaunijā. Mums par pārsteigumu Latvijā daudz vairāk īrnieki vēlas izmantot auto brīvdienu vajadzībām un izbraucieniem, kamēr Igaunijā katra 5. noma ir paredzēta, lai izmantotu auto ikdienas vajadzībām.

Papētījām nedaudz vairāk un sapratām, ka Latvijā daudz biežāk cilvēkiem nepieciešami auto, kad tie vasarā brauc apciemot ģimeni no ārzemēm. Igaunijā, savukārt, auto tiek nomāts arī, lai aizbrauktu iepirkties uz Helsinkiem, vai vienkārši ikdienas vajadzībām.

Nomas ilgums

Salīdzinājām arī nomas ilgumus abās valstīs.

Durration
Auto nomas ilgums

Skaidrs, ka Latvieši auto vairāk ņem uz īsāku laika periodu – 1 vai 2 dienām, kamēr Igauņiem ir dažādākas vēlmes, un arī vidējais nomas ilgums tur ir par vairāk kā vienu dienu ilgāks.

Ko mēs no tā visa esam secinājuši?

  1. Auto noma ir nepieciešama cilvēkiem gan Igaunijā, gan Latvijā apmēram vienās un tajās pašās vecuma grupās.
  2. Latvijā lielāku nomas daļu sastāda Brīvdienu noma, bet skatoties uz Igaunijas pieredzi laika gaitā šis rādītājs var mainīties un cilvēki būs gatavi aizvien vairāk ikdienā izmantot nomas auto personīgā auto vietā.
  3. Latvijā pagaidām vidējie nomas termiņi ir mazāki kā Igaunijā. Tiesa, jāatzīst, ka Latvijā arī pieņemto nomu skaits ir mazāks, tādēļ varbūt termiņi ir īsāki nevis tāpēc, ka īrnieki nav gatavi iznomāt auto uz ilgāku laiku, bet auto īpašnieki nav gatavi dot savu auto uz tik ilgu laiku. Tas varētu izskaidrot, kāpēc Latvijā ir lielāks noraidīto nomu skaits nekā Igaunijā.

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×