Kā sagatavot auto ziemai

Lasi rakstu arī igauniski.

Mēs zinām, ka mainīgi laika apstākļi nav patīkami ne braucējiem, ne auto. Esam sagatavojuši pāris padomus, kā lietot un sagatavot savu auto ziemai.

Auto virsbūve

Pirms lielā sala iestāšanās nepieciešamas auto virsbūvi atbrīvot no netīrumiem un nelīdzenumiem, lai aizsargātu to no mitruma un sala. Ieteicams, auto mazgāšanu veikt un ļaut auto nožūt temperatūrā virs nulles, lai ūdens uz virsbūves nesasalst.

Auto vaskošana noteikti nāks par labu. Zinām, ka rudens un ziemas apstākļos ir vairāk netīrumu un dubļu. Vasks palīdzēs, lai tie nepieķeras auto, un mazgājot vieglāk nāk nost. Ieteicams auto vaskot vismaz 2 reizes gadā.

Ja iespējams, iesakām izmatot arī auto stāvvietas ar jumtu vai ziemas periodā izīrēt garāžu. Tādējādi auto mazāk pakļauts laika apstākļiem un aizkavējas apledojuma veidošanās uz logiem un virsbūves. Pat ja stāvvieta ir vairāku minūšu gājiena attālumā šo laiku ietaupīsiet uz auto tīrīšanu.

Degviela

Visiem zināms, ka ziemas periodā nepieciešams izvēlēties piemērotu degvielu, īpaši dīzeļdzinējiem, lai vēsos rītos nerodas problēmas ar auto iedarbināšanu, taču degvielas daudzumam arī ir nozīme.

Auto degvielas tvertnē ziemā var veidoties ūdens kondensāts, kas sajaucoties ar degvielu var traucēt dzinēja darbību. Šī iemesla dēļ ziemā ieteicams auto bāku turēt pēc iespējas piepildītu, kas dod mazāk vietas kondensātam. Arī gadījumos, ja notiks kāds neparedzēts gadījums, degviela ļaus darbināt auto un saglabāt siltumu, kamēr ierodas palīdzība.

Riepas

Auto riepas ietekmē ļoti daudz no apstāšanās ceļa garuma, līdz degvielas patēriņam. Tāpēc pirms braukšanas ziemas apstākļos iesakām pārbaudīt to stāvokli. Ziemas riepu protektora rekomendētais augstums ir 4-8 milimetri. Ziemas riepas ieteicams mainīt reizi 5 gados arī gadījumos, kad tās nav pilnībā nodilušas, jo riepu saķere un elastība būs būtiski mazinājusies šajā laikā.

Lietotas riepas. Izvēloties lietotas riepas noteikti jāpārbauda to stāvoklis, kā arī ražošanas gads. Iemeslus jau minējām – pat ja protektora biezums ir apmierinošs, tās var būt nolietotas un bīstamas satiksmē.

Riepu spiediens. Spiedienu riepās ieteicams regulāri pārbaudīt. Zems spiediens palielina degvielas patēriņu un riepu nolietošanās ātrumu. Turpretī, pārlieku augsts spiediens samazina riepu saķeri ar ceļu. Optimālais spiediens atrodams uz riepas malas.

Riepu uzglabāšana. Riepas, kuras nelietojat šosezon ieteicams aizsargāt no mitruma un saules, kas negatīvi iedarbojas uz to īpašībām. Pārsegi riepām, ja glabājat tās pie mājas šķūnītī nāks par labu. Riepu uzglabāšanu, kā pakalpojumu piedāvā arī vairāki auto servisi.

Akumulators

Pienākot ziemai noteikti ieteicams pārbaudīt akumulatora darbību.  Akumulatori, kuru vecums ir 4-5 gadi var darboties ar traucējumiem. Akumulatora stāvokli ieteicams pārbaudīt servisā.

Lai arī mūsdienās biežāk tiek lietoti akumulatori ar noslēgtu korpusu, gadījumos, kad tā nav, regulāri pārbaudiet arī elektrolīta līmeni. Tam ir jābūt apmēram 1,5 centimetrus virs plātnēm. Nepieciešamības gadījumā pievienojiet destilētu ūdeni.

Ja auto akumulators nav ticis lietots kādu laiku, tas var būt izlādējies. Auto uzlādi iespējams veikt, izmantojot speciālus lādētājus vai arī savienojot to ar cita auto akumulatoru. Lai izvairītos no šīs procedūras, ieteicams auto darbināt reizi nedēļā vai pāris dienās.

Blīves un enģes

Lai pasargātu auto daļas no sasalšanas, nepieciešams tās pasargāt no mitruma izmantojot silikona pārklājumu. Lai to izdarītu uzsmidzini līdzekli uz durvju blīvēm visapkārt durvju rāmim un ļauj nedaudz nožūt. Izmantojot līdzekli no pudeles, ieteicams to uzklāt ar sūkli vai lupatu, kā arī ieteicams izmantot sēdekļu pārvalkus.

Lai nodrošinātu, ka auto iespējams vienkārši atslēgt, ieteicams apstrādāt arī slēdzenes un rokturus. Iesmidziniet līdzekli atslēgā, noslaukiet lieko un pāris reizes pagrieziet atslēgu, lai tas nonāk visā mehānismā. Līdzīgi var rīkoties ar rokturu enģēm.

Auto interjers

Auto iekšpuses sagatavošana atšķiras no izmantotā materiāla tā apdarē. Ādas sēdekļu apkope ieteicama vismaz 2 reizes gadā – pirms ziemas un pavasarī. Neapstrādāti sēdekļi vairāk pakļauti klimata ietekmei, un āda var sākt plaisāt. Sēdekļus nepieciešams ievaskot, kas tos aizsargās no plaisāšanas. Ādas tīrīšanai ieteicams izmantot speciālus līdzekļus, kas nesatur abrazīvas komponentes. Uzklājiet to ar lupatas vai sūkļa palīdzību.

Auduma sēdekļiem nav jāveic šādi pasākumi, taču pavasarī jāveic īpaša auto tīrīšana, jo sēdekļi var būt piesūkušies ar mitrumu ziemas mēnešos. Ieteicams pirmo tīrīšanu veikt ar putekļusūcēju, atbrīvojot auto salonu no redzamajiem netīrumiem. Dziļākai tīrīšanai ieteicams izmantot tīrīšanas līdzekļus.

Logu šķidrums un tīrītāju lāpstiņas

Vispazīstamākā problēma ziemā ir aizsalušas logu tīrītāju sprauslas. Tādēļ ziemā ieteicams izmantot mazgāšanas šķidrumus, kuru sasalšanas temperatūra ir krietni zem nulles. Ieteicams par šo domāt laicīgi, bet arī maisījums, kurā sajaukti kopā vasaras un ziemas šķidrums sasals vēlāk nekā tikai vasarā paredzētais.

Ziemā vairāk kā citā laikā nepieciešams domāt par logu tīrītāju kvalitāti. Ja lāpstiņas uz loga atstāj nenotīrītas līnijas, tās nav atbilstošas, un ieteicams tās nomainīt. Ja lāpstiņas ir labas, ir daži veidi, kā tās uzturēt darba kārtībā ziemā. Vajadzētu izvairīties no lāpstiņu braukšanas pa apledojušu stiklu, jo tā virsma ir nelīdzena un bojā lāpstiņu vienmērīgo darbību. Protams, ja gaidāms sals ieteicams lāpstiņa neatstāt pie stikla, jo tās var piesalt. Mēģinot tīrīt logu ar piesalušām lāpstiņām var bojāt to motoru.

Auto aprīkojums

Ziemas laikā auto nepieciešams turēt vairākas lietas neparedzētiem gadījumiem:

  1. Lukturīti
  2. Biezākus darba cimdus
  3. Sniega lāpstiņu
  4. Siltu segu
  5. Sniega skrāpi
  6. Mobilā telefona lādētāju
  7. Akumulatora vadus (“Krokodilus”)
  8. Vilkšanas striķi

Autolevi iesaka būt uzmanīgiem ziemas apstākļos!

 

Iznomā auto Auto noma

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×