Kā vasarā pasargāt auto no karstuma?

Pirmā atbilde ir ”gaisa kondicionieris”. Bet, kad termometra stabiņš mēdz pakāpties virs +25 grādiem, mums nākas vairāk piedomāt pie tā, kā automašīnā saglabāt patīkamu temperatūru braukšanai, kā arī novērstu karstuma radītus virsbūves un salona bojājumus stāvēšanas laikā. Šajā rakstā esam apkopojuši dažus galvenos ieteikumus.

Pirms braukšanas izvēdini auto

Pirms auto iedarbināšanas uz dažām minūtēm atstāj atvērtas durvis. Pēc tam, uzsākot braukšanu, ieslēdz gaisa kondicionieri uz lielāko jaudu un uz 20 sekundēm nolaid aizmugurējos logus. Ja tiks atvērti priekšējie logi, sakarsušais gaiss pa tiem uzreiz izplūdīs, kārtīgi neizvēdinot auto aizmugurējo daļu.

Gaisa kondicionieris nedarbojas?

Mūsdienās gandrīz visi transportlīdzekļi ir aprīkoti ar gaisa kondicionēšanu. Bet, ja nākas braukt ar vecāku mašīnu, kurā nav iebūvēts gaisa kondicionieris vai tas ir bojāts, Tu vari iegādāties uz paneļa uzliekamu ventilatoru. Tos var darbināt gan ar USB, gan aizmēķa savienojumu vai ar saules enerģiju. Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko modeli!

Novieto auto ēnā vai garāžā

Ja auto tiek atstāts tiešos saules staros, īsā laika posmā salonā esošā temperatūra var pakāpties līdz 60 grādiem, bet salona virsmu temperatūra var sasniegt pat 90 grādus. Kā arī tieši saules stari veicina paneļa plaisāšanu. Tādēļ vienkāršākais un efektīvākais veids, kā uzturēt automašīnas temperatūru zemā līmenī, ir atstāt to ēnā vai garāžā, pat ja tas nozīmē, ka līdz auto ir jāmēro garāks ceļš nekā parasti. Ja ēnainā stāvvieta ir droša, vari atstāt logus nedaudz atvērtus, pietiks pat ar 1 centimetru. Mazliet nolaisti logi ļaus gaisam cirkulēt un izvairīties no sutoņas, tikko iekāpjot automašīnā.

Pārklāj sēdekļus, paneli un stūri

Ja Tev ir nācies karstā laikā braukt ar automašīnu, kura ir aprīkota ar melniem ādas sēdekļiem, tad droši vien zini, cik ļoti tie mēdz uzkarst. Sēdekļu pārvalki ne vien aizsargā auduma un ādas sēdekļus, bet arī palīdz tiem atdzist. Automašīnās, kurās sēdekļi ir no tumšas ādas, ievērojamu atšķirību sniegs gaišas krāsas pārvalki un ventilējamie pārvalki. Kā zināms, karstās dienās auto salonā mēdz uzkarst arī panelis un stūre, un tieši saules stari var novest pie to izbalēšanas. Tādēļ ir vērts apsvērt iespēju nopirkt auduma paneļa pārsegu.

Ja nav vēlmes iegādāties pārvalkus, salonā esošo virsmu pārkāršanu var arī novērst tās apsedzot ar vienkāršu dvieli.

Izmanto saules aizsargus

Saules aizsargi auto logiem tiek piedāvāti dažādos dizainos un izmēros. Tajos ir iestrādāts atstarojošs materiāls, kas palīdz uzturēt automašīnas iekšējo temperatūru pat vairāku desmitu grādu zemāku, nekā bez tiem. Pats svarīgākais vēsas temperatūras uzturēšanā ir auto stāvēšanas laikā uzliekamais vējstikla saules aizsargs, bet sānu logu aizsargi var aizsargāt aizmugurē sēdošo pasažieru, īpaši bērnu ādu no nelabvēlīgas UV staru iedarbības un padarīt braucienu kopumā daudz komfortablāku. Sānu logu aizsargi pasargā arī pasažieru acis no saules.

Pasargā auto eksterjeru

Karstā laikā ir vēlams auto regulāri mazgāt un vaskot. Specializētie auto vaski izveido aizsargslāni, kas pasargā krāsu no saules staru kaitīgās ietekmes, tādējādi samazinot plaisāšanas un izbalēšanas risku.

Tā kā karstums palielina spiedienu riepās, ir nepieciešams to ik pa laikam pārbaudīt, lai nepārsniegtu ieteicamo normu. Tāpat arī riepas nav ieteicams uzpildīt, kad tās ir sakarsušas, tādēļ vēlams to darīt no rīta, vai pēc tam, kad auto ir stāvējis ēnā.

 

Ievērojot kaut daļu no šiem padomiem, braukšana ar auto svelmainās dienās būs ievērojami komfortablāka un Tev nebūs jāraizējas par karstuma nelabvēlīgo ietekmi uz mašīnas stāvokli.


Atrodi piemērotu automašīnu saviem vasaras piedzīvojumiem!

 

ĪRĒT AUTO

 

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×