Uzzini sava auto nomas maksu! 8 faktori, kas to ietekmē!

Auto nomas maksu nosaka pieprasījums

Nosakot nomas maksu savai automašīnai, ir grūti būt objektīviem un noteikt, kādai tieši tai būtu jābūt. Parasti domājam par to, cik izmaksā remonts, cik daudz pūļu, rūpes un sviedrus esam ielikuši, par cik nopirkuši, cik daudz jāiegulda apdrošināšanā, ceļa nodoklī, tīrīšanā utt. Savā blogā esam aprakstījuši vairāk par auto izmaksām un kā Autolevi var palīdzēt tās atgūt.

Ekonomikā pamattermini, kas jāzina visiem ekonomistiem, ir “pieprasījums” (angļu valodā – demand), “piedāvājums” (supply) un “līdzsvara cena” (equilibrium). Pieprasījums ir pircēju vēlme pirkt – pircēji par mazāku cenu ir gatavi pirkt vairāk (grafikā – quantity) nekā par augstāku cenu (grafikā – price). Piedāvājums ir uzņēmumu vēlme pārdot – uzņēmums ir gatavs pārdot vairāk par augstāku cenu. Vietu, kur krustojas pircēja un uzņēmuma vēlmes, sauc par līdzsvara cenu.

Nosakot sava auto nomas maksu, auto īpašnieks vēlēsies noteikt pēc iespējas augstāku cenu, savukārt nomnieki vēlēsies – pēc iespējas zemāku. Auto īpašniekiem nepieciešams noteikt cenu tuvu līdzsvara punktam – mazliet augstāku, ja nav vēlmes pārāk daudz iznomāt, un pēc iespējas zemāku, ja ir vēlme pēc iespējas biežāk iznomāt.

Nosakot sava auto nomas cenu, jāsaprot, ka cenu nenosaka dažādas auto izmaksas un jūsu subjektīvais auto novērtējums. Auto nomas cenu nosaka auto pieprasījums! Cena ir viens no galvenajiem iemesliem tam, vai auto tiek vai netiek rezervēts. Ja esat ievietojis auto un nesaņemat rezervācijas, tas ir signāls, ka auto nomas maksa ir uzlikta pārāk augsta un klienti nevēlas nomāt auto par šādu cenu. Ja saņemat tik daudz rezervāciju, ka nespējat visiem iznomāt auto, iespējams, nomas maksa ir par zemu, un varat to nedaudz palielināt. Pats galvenais: atceraties, ka jūsu ienākumi ir atkarīgi no diviem skaitļiem – jūsu auto nomas maksas un nomu skaita. Nosakot zemāku nomas maksu, iespējams, varēsiet nopelnīt vairāk nekā ar augstāku, jo auto tiks iznomāts biežāk.

8 faktori, kas ietekmē Tava auto nomas maksu

Jūsu auto nomas maksu galvenokārt iespaido šādi faktori:

1. Auto izlaiduma gads

Jo vecāks auto, jo zemākai jābūt auto nomas maksai. Gadi paskrien nemanot, tādēļ dažreiz pat nepamanām, ka mašīnai kura pirkta kā mazlietota jau palikuši 10 vai 15 gadi. Auto nomās mašīnu cenas būtiski samazinās ik pa 5 gadiem. Līdz 5 gadus veciem auto var likt labu cenu, un tās savā starpā būtiski neatšķirsies, jo gads nebūs noteicošais faktors. 5-10 gadus veciem auto cenas ir jau zemākas, un, ja tās būs augstākas par piecgadīgu auto cenām, tad Jūsu auto neviens nenomās, jo par tādu cenu var iznomāt divreiz jaunāku auto. Ja auto ir vecāks par 10 gadiem, tad cenas ievērojami samazinās, un mašīnas izlaiduma gads vairs nespēlē noteicošu faktoru, jo aktuālāks būs kļuvis auto degvielas patēriņš, dzinēja tips un auto veids. Ja auto ir jau retro auto statusā (to var iegūt transportlīdzekļi, kas sasnieguši 30 gadu vecumu) vai tuvu tam, tad auto cena atkal pieaug, it sevišķi vasarās, kad retro auto nomas nespēj nodrošināt piedāvājumu kāzām un citiem pasākumiem.

2. Degvielas patēriņš un dzinēja tips

Tā kā degvielas cena vēl joprojām ir diezgan augsta, tad otrs svarīgs faktors ir auto degvielas patēriņš. Jo zemāks degvielas patēriņš, jo augstāku nomas maksu iespējams uzlikt – iznomājot auto, degvielas izmaksas parasti sastāda gandrīz tādu pašu summu, kā nomas maksa par auto. Ja, iznomājot mazliet dārgāku auto, nomnieks var ietaupīt uz degvielas rēķina, tad parasti tiks dota priekšroka automašīnai ar zemāku degvielas patēriņu. Tāpat svarīgs ir dzinēja tips: benzīns, dīzelis vai gāzes iekārta. Vajadzētu ņemt vērā, ka dīzeļi tiek iznomāti daudz labprātāk nekā auto ar benzīna dzinēju. Auto ar gāzes iekārtām ir sarežģītāks gadījums, jo, lai gan tas ļauj samazināt degvielas izmaksas, ir cilvēki, kas izvairās nomāt auto ar gāzes iekārtām.

3. Auto veids

Miniveniem, ietilpīgākiem auto, džipiem, busiņiem, kravas auto, kabrioletiem u.tml. transportlīodzekļiem var likt mazliet augstāku cenu nekā parastajiem vieglajiem auto.

4. Auto marka un modelis

Arī auto modelis un marka ir būtisks faktors. Lielāko daļu auto tas neietekmē, taču cilvēku uzskati par konkrētām auto markām arī var ietekmēt auto cenu. Īrnieki parasti ir gatavi maksāt vairāk par vācu automašīnām, jo tām var uzticēties. Savukārt krievu auto, kā arī dažkārt franču un korejiešu auto ne vienmēr vieš uzticību, tāpēc tiem varētu būt jānosaka zemāku cenu. Tas gan nav viennozīmīgs jautājums, jo katrai mašīnas markai ir gan lojāli lietotāji, gan tādi, kuri dažādu aizspriedumu dēļ neriskēs sēsties pie kāda auto stūres.

5. Sezonalitāte

Auto noma ir ļoti sezonāls bizness, jo pieprasījums pēc nomas auto strauji pieaug aprīļa mēnesī un tikpat strauji nokrīt septembra vidū. Ja esi paaugstinājis cenu uz pavasara un vasaras mēnešiem, neaizmirstiet to atkal samazināt rudens sākumā, jo pieprasījums strauji kritīsies.

6. Auto foto

Mūsdienās visu nosaka mārketings. Ja gribat, lai Jūsu auto tiek iznomāts, mašīnai fotogrāfijās ir jāizskatās labi. Par laimi savā blogā esam apkopojuši 6 vienkāršu padomus, kā uzņemt satriecošu auto foto! Izlasi un pamēģini pats! Ja tomēr pašam auto foto nesanāk, sazinies ar mums e-pastā info@autolevi.lv, un mēs palīdzēsim Tev atrast fotogrāfu vai arī paši atbrauksim nobildēt Tavu auto!

7. Atrašanās vieta

Arī konkurence konkrētajā reģionā var ietekmēt auto nomas cenu. Rīgā nomas cenas visticamāk būs mazliet zemākas nekā citur, jo ir pieejami vairāk auto, un, ja auto ir nepamatoti augsta cena, īrniekam ir iespējams izvēlēties citu auto par zemāku nomas maksu. Taču jāatceras, ka Rīgā un tās apkārtnē arī iedzīvotāju pirktspēja un vidējie ienākumi ir augstāki nekā reģionos, tāpēc pat tad, ja konkurence konkrētajā pilsētā ir ļoti zema, nepieciešams likt saprātīgu cenu, par kuru īrnieki būtu gatavi nomāt auto.

8. Apdrošināšana un citas ekstras

Vari prasīt lielāku nomas maksu, ja Tavam auto ir KASKO apdrošināšana, jo tas nozīmē, ka īrnieks uzņemas mazāku risku. Arī tad, ja auto līdzi dodat kādas ekstras, lūdzu, atzīmējiet to auto aprakstā. Bieži vien papildus aprīkojums cenu neietekmē, taču ir gadījumi, kad tas var būt par noteicošu faktoru, lai iznomātu tieši Jūsu auto.

Auto nomas maksa nākotnē

Autolevi komanda pašlaik izstrādā kalkulatoru, kas, ņemot vērā nosauktos faktorus, ieteiks Jūsu auto nomas maksu, kas varētu būt piemērotākā, kā arī palīdzēs izrēķināt Jūsu auto izmaksas un potenciālos ieņēmumus, iznomājot Jūsu auto pie noteiktas auto nomas maksas.

Kamēr pie tā vēl strādājam, ceram, ka palīdzēs informācija šajā rakstā! Varat apskatīt arī citus Autolevi pievienotos auto, to nomas maksu, kā arī redzēt pie katra auto, cik reizes tas ir rezervēts. Papildus tam iesakām apskatīt arī citu auto nomu cenas līdzīgiem auto, jo jāsaprot, ka ar savu auto konkurējat ne tikai Autolevi portālā, bet arī ar citiem auto nomas uzņēmumiem. Mūsu blogā vari apskatīt arī 10 populārākos iemeslus, kādēļ tiek iznomāti auto – tas palīdzes saprast, kādam nolūkam varētu tikt nomāts Tavs auto. Ja rodas kādi jautājumi, Autolevi komanda būs priecīga atbildēt, tāpēc zvaniet +371 248 709 42 vai rakstiet uz info@autolevi.lv. Neaizmirstiet auto nomas maksā ierēķināt arī Autolevi 25% komisijas maksu, par kuru reklamējam Jūsu auto, nodrošinām, lai viss ir juridiski un grāmatvediski pareizi, veicam Autolevi lietotāju pārbaudes, apstrādājam Jūsu ieteikumus un pilnveidojam Autolevi pakalpojumus.

 

Kaspars P. no Autolevi

1.foto autors – Kārlis Dambrāns


Pievieno savu auto vai apskati citus, spiežot zemāk:

Pievienot auto Autolevi auto nomai

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×