Intervija ar mēneša auto īpašnieku – Lauri

Tuvāko pāris nedēļu laikā sāksies gada karstākais nomas periods. lai Tu varētu tam labāk sagatavoties, esam sagatavojuši interviju ar Lauri Boču, kurš Autolevi pievienojās marta beigās un līdz šim ir saņēmis rezervācijas jau 1500 euro vērtībā.

Pasaules bagātākie cilvēki savus ienākumus gūst vidēji no 7 dažādiem avotiem. Laurim pagaidām, ieskaitot Autolevi, ir vismaz 3, taču viņš aktīvi meklē vēl citus.

Lauri, pastāsti, lūdzu, īsi par sevi!

Lauris BočsEsmu 26 gadus vecs 2.kursa tiesību zinātnes doktorants Rīgas Stradiņa universitātē, pirms tam ieguvu bakalaura un maģistra grādu tiesību zinātnē Latvijas Universitātē un vēl pirms tam apguvu grāmatvedību Rīgas Valsts tehnikumā. Šobrīd galvenais ienākumu avots ir jurista amats Nacionālajos bruņotajos spēkos, taču pirms tam kopš pusaudža vecuma esmu arī strādājis par palīgu noliktavā, grāmatvedi, nekustamo īpašumu vērtētāja palīgu, cietuma uzraugu, finanšu auditoru Eiropas Savienības projektos, publisko iepirkumu inspektoru un juristu vides tiesību jomā.

Lasu daudz grāmatas, cenšos pastāvīgi sevi pilnveidot visās dzīves jomās un interesējos par iespējām ieguldīt naudu īpašumos un projektos, lai gūtu tā sauktos pasīvos ienākumus.

Kā izdomāji pievienoties Autolevi?

Pēc shared economy jeb dalītās ekonomikas principa interesējos par iespējām ar vidēju ienākumu apmēru veikt ieguldījumus uzņēmējdarbības projektos vai īpašumos, kas varētu sniegt atdevi. Esmu ļoti ieinteresēts veidot vairākus ienākumu avotus, tāpēc labprāt izmantoju iespējas, ko sniedz Autolevi un līdzīgi portāli.

Cik ilgi jau izmanto Autolevi?

2016.gada 21.marta vakarā, kad biju komandējumā Liepājā, aprunājoties ar kolēģi par savām interesēm gūt ienākumus no auto izmantošanas. No viņa uzzināju par Autolevi portālu. Piereģistrēju sākotnēji auto, ko biju plānojis iegādāties (Volvo universāli), izmēģināšanai.

Kad aptuveni nedēļas laikā sapratu, ka ir pieprasījums, aizņēmos naudu, lai iegādātos sev piemērotāku auto – Honda CR-V – un piereģistrēju arī portālā, neko daudz vairāk neplānodams saistībā ar izīrēšanu.

Autolevi auto noma Honda CR-V 2006 meneša autoKādi ir panākumi līdz šim?

Šķiet, sākotnēji noteiktā cena (18 EUR par diennakti) interesentiem bija tik izdevīga, ka jau pirmajās dienās no rezervāciju daudzuma bija skaidrs, ka auto īre ir potenciāls tirgus. Pēc pāris nedēļām palielināju cenu uz 24 EUR par diennakti un

šobrīd auto izīrēts jau pāris mēnešus uz priekšu.

Ko ieteiktu citiem Autolevi lietotājiem?

Sākotnēji biju domājis, ka izdevīgāk būs orientēties uz ārzemniekiem, taču pieprasījumi galvenokārt bija no cilvēkiem, kas uz kādu laika perioda atgriežas Latvijā, attiecīgi bieži prasīja, vai var atvest līdz lidostai un nodrošināt ar bērnu sēdeklīti, ko mēģināšu nākotnē arī noorganizēt.

Cilvēkiem galvenokārt interesē laicīga komunikācija un skaidri fakti – visiem, kas rezervēja pie manis, nosūtīju uz viņu e-pastu auto aprakstu, bildes, kur redzamas auto vizuālās nepilnības un norādi, ka jebkurā brīdī var bez problēmām atcelt darījumu, ja kaut kas neapmierina. Līdz šim neviens neatteicās, tāpēc secinu, ka cilvēki galvenokārt meklē tehniski uzticamu auto.

Jāpiebilst, ka platformas kā, piemēram, Autolevi darbojas tikai ar atbilstošu atpazīstamību un popularitāti, tāpēc Autolevi izmantoju pašu rezervāciju un norēķinu nodrošināšanai un auto reklamēju sludinājumu portālā ss.lv, kur pievienoju mana auto Autolevi interneta adresi.

Vai esi guvis kādas mācības?

Līdz šim vienīgās mācības saistībā ar auto izīrēšanu ir par cilvēku kūtrību, izmantot jaunus risinājumus auto īres noformēšanā. Šķiet, cilvēki pieraduši pie tā, ka atrod kādu piedāvātāju un sarunā klātienē visu pārējo vai īrē no lielajām auto nomām. Tāpēc arī cenšos informēt cilvēkus, ka Autolevi ļauj būt privātam piedāvātājam ar profesionālu un ērtu piedāvājumu, kas bieži pārspēj ierastos variantus, jo:

1. tradicionāliem piedāvātājiem jānodrošina biroji, darbinieku algas utt., attiecīgi piedāvāt izdevīgāku cenu un nosacījumus var tieši caur Autolevi platformu, jo pašam nav citu pienākumu (rezervēšana un norēķini tiek veikti Autolevi platformā);

2. vairāki cilvēki man ir prasījuši, kā īrēt auto bez sevis identificēšanas Autolevi un laicīgi secināju, ka cilvēki, kas ir gatavi veikt sevis identifikāciju caur Autolevi, būs pietiekami godprātīgi un atbildīgi pret sveša cilvēka auto.

Autolevi auto noma Honda CR-V 2006

Kādus līdzīgus servisus izmanto? Kā vēl gūsti pasīvos ienākumus?

Kopš 2012.gada vasaras istabu savā dzīvoklī Rīgas centrā biju piedāvājis lietošanai bez maksas caur Couchsurfing, jo pats pirms tam to sekmīgi izmantoju Vācijā, taču 2015.gada vasarā no attālas paziņas saņēmu aicinājumu izmēģināt Airbnb.

Kopš 2015.gada septembra izīrēju minēto istabu caur Airbnb un ienākumi mēnesī ir 250-350 EUR, kas nav daudz, jo istaba ir viena no lētākajiem un izdevīgākajiem piedāvājumiem Rīgas centrā. Esmu arī izmantojis Booking.com, bet tiem ir ļoti novecojusi pieeja, salīdzinot ar Airbnb, tāpēc atteicos. Citus līdzīga veida pakalpojumus vēl nav izdevies sekmīgi izmantot.

Kāpēc izmantot Autolevi un līdzīgus pakalpojumus?

Šķiet, nespēšu izvairīties no padziļināta viedokļa (savu doktora darbu rakstu par finanšu sektoru). Mūsdienu ekonomikā naudai nav nekāda seguma (tā sauktā fiat money) un tā pastāvīgi zaudē savu pirktspēju, tāpēc cilvēki, kas cenšas krāt naudu un gūst tikai fiksētu ienākumu apjomu, mūsdienās kļūst par nosacītiem zaudētājiem, jo nauda zaudē savu “vērtību”, bet pagājušo laiku vairs neatgriezīs. Tāpēc iespējas, kurās personas īpašumi jeb t.s. aktīvi var palīdzēt gūt papildus ienākumus, ir viens no veidiem, kā izvairīties no mūsdienu ekonomikas nosacītās vergturības, kurā “laiku tirgo pret naudu”.

Autolevi auto noma Honda CR-V 2006Kādi pakalpojumi Latvijā vēl pietrūkst? Varbūt esi pamanījis kādas iespējas, bet pašlaik nespēj tās realizēt?

Esmu interesējies par iespējām izmantot Turo, Uber, Taxify, kā arī tā sauktās microtasking jeb mikro-darbu platformas, piemēram, Gigwalk un Taskrabbit, taču līdz šim nav izdevies tās sekmīgi izmantot – vai nu nedarbojas Latvijā, vai reģistrācijas process ir ar problēmām (bija problēmas ar Taxify).

Tomēr ir skaidrs, ka citu aktīvu, piemēram, velosipēdu, aparatūras, tehnikas un līdzīgu lietu izīrēšana ir nozīmīgs tirgus, ko var secināt pēc tradicionālajiem sludinājumu portāliem. Galvenais, kas interesētu no jauniem pakalpojumiem, būtu mikro-darbu platformas, lai var kādreiz ērti noorganizēt kādus darbus – piegādāt vai nogādāt kaut ko, izpildīt kaut kādus uzdevumus u.tml.

Tehnoloģiskie risinājumi caur internetu un viedtālruņu aplikācijām ļautu to ērti izdarīt, bet Latvijā vēl nav šis tirgus attīstīts.

Vai ir kādi ieteikumi Autolevi komandai?

Ieteikums pārņemt maksimāli daudz no Airbnb un citām platformām – kalendārs, kurā interesenti redz rezervētos un pieejamos datumus, iespēja sazināties pirms rezervēšanas, iespēja veikt nekavējošu rezervāciju, iespēja izvietot papildus aprakstu un bildes par auto. Šķiet daudz var iegūt no jau pastāvošas labās prakses citās platformās. Būtībā Autolevi var arī kopēt pakalpojumu klāstu pēc tā, kas ir sludinājumu portālos, jo tie nenodrošina lietošanas ērtību, uzticamu iesaistīto pušu verifikāciju un savstarpējos norēķinus.


Paldies Laurim par interviju! Jāpiebilst, ka daži jaunumi, piemēram, iespēja komunicēt ar īrniekiem mūsu mājaslapā pirms rezervācijas, būs pieejami jau pavisam drīz. Ja Tev ir kādi ieteikumi citiem Autolevi lietotājiem, sūti tos uz info@autolevi.lv. Labprāt ar tiem padalīsimies ar citiem!


Pievienot auto Autolevi auto nomainoma auto

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×