Elektroauto tālbraucēji – top 10 elektriskie auto pēc maksimālās distances

Cik tālu vari tikt ar elektroauto?

Kamēr Latvijā elektrotransportlīdzekļu uzlādes vietu skaits vēl ir ierobežots un plānotais elektrotransportlīdzekļu ātrās uzlādes staciju tīkls tikai tiek būvēts, ar elektroauto jāpārvietojas ļoti prātīgi un ir kārtīgi jāplāno maršruti līdz galamērķim. Vai otrs variants, protams, ir nopirkt elektroauto, ar kuru vari aizbraukt vistālāk. Autolevi ir apkopojis 10 elektriskos auto, ar kuriem vari veikt vislielāko distanci ar vienu uzlādes reizi.

10. Smart Electric Drive

Smart EV nav pati iekārojamākā automašīna un 110 km distance, ko tas var nobraukt ar vienu reizi arī nav ļoti ievērojama. Taču daudz interesantāku to padara tas, ka pašlaik šis ir vienīgais elektroauto, kurš pieejams kā kabriolets, kā arī pieejamā iegādes cena (apmēram 23 000 euro) un ekspluatācijas izmaksas.

9. Focus Electric

Ford Focus Electric spēs nobraukt 122 km ar vienu uzlādes reizi, tas ir atdzīts par vienu no labākajiem elektroautomobiļiem vadāmības ziņā un arī šis auto ir ļoti pieejams cenas ziņā (apmēram 26 500 euro), taču Latvijā to dabūt varētu būt problēmas, tāpat kā Smart EV.

8. BMW i3

Šis BMW skaistulis var veikt 130 km ar vienu uzlādes reizi un ir viens no efektīvākajiem elektroautomobiļiem. Taču par kvalitāti būs arī jāmaksā vairāk – ap 40 000 euro par bāzes komplektāciju vai ap 56 000 euro par ekskluzīvāku versiju.

7. Chevy Spark EV

Šis Chevrolet būs lielisks ieguldījums, jo tas spēj veikt 132 km, kas ir tikai par pāris kilometriem vairāk kā BMW i3. Efektivitātes ziņā šis auto seko uzreiz aiz BMW, taču cenas ziņā, tas atgriežas Smart EV un Focus Electric cenu kategorijā – apmēram 25 000 euro.

6. Volkswagen e-Golf

Arī šis Golfs būs starp efektīvākajiem elektroauto un spēs veikt par 1,5 km lielāku distanci kā Chevrolet Spark EV. Lai iegādātos šo, Latvijā būs jāškirās no vairāk kā 38 800 euro, taču šī auto priekšrocība ir tā, ka tas ir būvēts kā standarta VW Golfs un tādēļ būs ideāls variants, lai pārietu uz elektroauto – nebūs jāiet cauri tik daudz pārmaiņām.

5. Nissan Leaf

Šis nav no jaunākajiem elektroauto modeļiem, taču maksimālās distances ziņā to izdevies panākt un apdzīt vien dažiem (135 km). Arī cenas ziņā šis ir viens no pieejamākajiem elektroauto Latvijā (apmēram 33 000 euro). Tādēļ šis modelis pasaulē tiek pārdots ļoti labi. Tepat pie mūsu ziemeļu kaimiņiem viens šāds strādā arī kā taksis, ko vari pasūtīt, izmantojot Taxify aplikāciju – iespējams lieliska iespēja apskatīt šo auto.

4. Mercedes B-Class Electric Drive

Šis Mercedes tāpat kā tā brāļi no vācu auto ražotājiem būs mazliet dārgāks, taču atšķirībā no BMW i3 un e-Golf, tas būs nedaudz jaudīgāks, taču ne tik efektīvs.

3. Fiat 500e

Šis Fiat spēs veikt jau 140 km ar vienu uzlādes reizi. Latvijā tas diemžēl pagaidām nav pieejams, taču cenas ziņā tam vajadzētu būt līdzīgā cenā ar Nissan Leaf.

2. Kia Soul EV

Dienvidkorejiešu auto pēdējo 10 gadu laikā ir veikuši tālu ceļu. Gan burtiski, gan pārnestā nozīmē. Šis korejietis spēj veikt jau gandrīz 150 kilometrus, maksā apmēram 30 000 euro un bonusā nāk līdzi 7 gadu garantija. No Latvijā pieejamajiem elektroauto šis iespējams būs labākais darījums.

1. Tesla Model S 85D

Šis ikoniskais auto pat nav salīdzināms ar pārējiem konkurentiem šajā topā. Tas var veikt gandrīz trīskāršu distanci kā tā tuvākais sekotājs (435 km) un arī cenas ziņā maksās vismaz divas reizes dārgāk kā lielākā daļa no topa auto (ap 80 000 euro, taču jārēķinās vēl, ka pie auto cenas Teslas mājaslapā jārēķina klāt vēl PVN, kurš būs jāsamaksā pēc auto reģistrēšanas CSDD.). Teslas īpašnieki Latvijā gan stāsta, ka reālā distance ir apmēram 350 km, kas arī ir ok – ikdienā nebūs jāsatraucās par to, ka varētu palikt kāda ceļa malā. Arī ar šo skaistuli Tallinā var pavizināties, izmantojot Taxify aplikāciju.

Kaspars P.


Ja vēlies pievienot savu elektroauto vai benzīn-/dīzeļ-/gāzesauto Autolevi nomas tīklam, spied zemāk!

Pievienot auto Autolevi auto nomai

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×