Dalīšanās ekonomikas uzņēmumi Latvijā

Dalīšanās ekonomikas uzņēmumi Latvijā-2

Pašā gada sākumā jau rakstījām par dalīšanās ekonomikas uzņēmumiem Latvijā un Igaunijā un paredzējām, ka vēl daži no igauņu radītajiem brīnumiem atceļos uz Latviju. Ir noticis tas, taču arī Latvijā ir radušās vairākas lieliskas platformas, vairākas plāno ienākt un citas pa šo gadu sevi ir pierādījušas.

Pa šo gadu Latvijā sevi ir pierādījusi kopbraukšanas platforma Taxify, kas pašlaik ir otrs lielākais pasažieru pārvadātājs aiz Panda Taxi. Popularitāti ir iemantojusi dzīvesvietas dalīšanās platforma AirBnB, kas ir kļuvis par vērienīgu konkurentu viesnīcu industrijai. Kopbraukšanas platforma Uber ir pārdomājusi un vēlas sākt darbu Latvijā un pašlaik aktīvi iesaistās likumdošanas sakārtošanā (Uber pašlaik strādā Somijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā un Baltkrievijā, bet izlaida Latviju dēļ nepiemērotas vides). Un ir radušās un ienākušas vairākas jaunas iniciatīvas.

Mintos un Twino – aizdod naudu citiem

Mintos logo, peer to peer lending p2p twino logo

Divi zināmākie Latvijā radītie dalīšanās ekonomikas piemēri ir Mintos un Twino. Šīs platformas ļauj savu naudu “aizdot” citiem saņemot par to procentu likmes. Šīs platformas jau apstrādājušas investīcijas vairāku simtu miljonu apmērā. Platformas šobrīd sastāda nopietnu konkurenci citiem investīciju veidiem.

Piedarbs.lv – te sastopas darbi un darītāji

piedarbs logo

Viena no latviešu iniciatīvām, par ko mums liels prieks ir darbu dalīšanās platforma Piedarbs.lv, kas saved kopā cilvēkus, kam nepieciešama palīdzība ar darbiem un cilvēkus, kam ir prasmes un vēlme nopelnīt. Šī platforma atšķiras no ss.lv darba sludinājumu sadaļas ar to, ka ir daudz ērtāk atrast darītāju savam konkrētajam darbam – nav nepieciešams zvanīt vairākiem speciālistiem un katram skaidrot, kas par lietu un mēģināt saprast vai viņš ir var to paveikt vai nē. Lietotājs ieposto konkrēti, kas viņam nepieciešams, un visi to redz un var pieteikties uz darbu. Kad darītāji ir pieteikušies es varu izvēlēties pēc pieredzes, komentāriem un vērtējumiem, kurš izpildītājs man patīk labāk.

MoreThanSharing.com – dalies ar jebko

morethan sharing logo

Šī ir lieliska platforma, ja mājās mētājās lieta, kura tiek izmantota ļoti reti vai vispār netiek, taču ir žēl to atdot, pārdot vai mest ārā. Tāpat, ja tev nepieciešama kāda lieta, bet nav prātīgi to pirkt priekš šīs vienas reizes, visticamāk varēsi to atrast šajā platformā un aizņemties no kāda. Interesantā lieta, kas šo platformu atšķir no visām pārējām ir tā, ka norēķini platformā notiek iekšējā valūtā – Tev ir jādalās ar kaut ko un jānopelna iekšējā nauda, lai varētu iznomāt par šo naudu lietas no kāda cita. Tāda maza iekšējā ekonomika.

Barking – dalies ar savu autostāvvietu

Barking logo, peer to peer parking sharing p2p

Par šo jau iepriekš bijām rakstījuši kā labo piemēru Igaunijā. Bet pa šo gadu auto stāvvietu dalīšanās platforma ir sākusi darbu arī Latvijā. Auto novietošana centrā kļūst aizvien problemātiskāka un šī ir aplikācija, kurā vari iznomāt stāvvietu, kamēr tā ir brīva (piemēram, īpašnieks ir darbā), tādējādi tiek nodrošināta piekļuve stāvvietām, kas pirms tam vienkārši stāvēja tukšas.

Uzzini vairāk

Par dalīšanās ekonomiku rakstām un runājam diez gan bieži. Ja vēlies uzzināt plašāk par dalīšanās ekonomiku Latvijā, politiskajām iniciatīvām, pasākumiem un kā tu vari iesaistīties dalīšanās ekonomikas kustībā, lasi mūsu atskatu uz 2016. gadu.

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×