Automobiļu gāzes iekārta – kā to lietot?

Automobiļu gāzes iekārta - kā to lietot

Aizvien biežāk automobiļi, kuri tiek piedāvāti mūsu platformā, ir aprīkoti ar automobiļu gāzes iekārtu, kas ļauj būtiski ietaupīt uz degvielas rēķina. Pretēji šī degvielas veida popularitātei, bieži sastopamies ar attieksmi, kas ir balstīta uz neobjektīviem pieņēmumiem un neuzticību jaunām sistēmām. Lai izkliedētu šīs bailes, sakontaktējāmies ar vienu no vecākajiem Latvijas autogāzes servisiem Autogaz.lv, kura pārstāvis izskaidroja, kā lietot gāzes sistēmas.

Kā lietot auto ar gāzes iekārtu?

 1. Automobilis, kas ir aprīkots ar gāzes ierīci, vienmēr sāk darboties ar benzīnu, tāpēc ir nepieciešams, lai degvielas tvertnē vienmēr būtu vismaz neliels benzīna daudzums.
 2. Kamēr auto dzinējs iesils, uz gāzes indikatora mirgos zilā gaismas diode. Kad dzinēja temperatūra sasniegs 35 grādus, dzinējs automātiski pārslēgsies uz gāzes degvielu. Uz indikatora pastāvīgi degs zilā diode (vai zaļā, atkarībā no tā, kāda sistēma ir uzstādīta automašīnai).
 3. Kad gāze beigsies, sistēma automātiski pārslēgsies atpakaļ uz benzīnu. Par to indikators signalizēs ar skaņu. Lai skaņas signālu izslēgtu, jānospiež pogu uz indikatora.
 4. Pēc uzpildes ar propānu-butānu mašīna automātiski pārslēgsies uz gāzi.
 5. Lai jebkurā brīdī pārslēgtos uz benzīnu, jānospiež pogu uz indikatora. Pēc tam, kad visas gaismas diodes uz slēdža būs nodzisušas, auto būs pārgājis uz benzīnu.
 6. Lai pārietu atpakaļ uz gāzi, vēlreiz jānospiež poga.

Kas jāzina, ekspluatējot auto ar gāzes iekārtu?

 1. Uzpildīt automašīnu var tikai speciāli aprīkotās uzpildes stacijās ar propāna-butāna gāzi.
 2. Lielākajā daļā uzpildes staciju ir pašapkalpošanās, taču ir arī stacijas, kur auto uzpildīs stacijas darbinieks. Pašapkalpošanās stacijās varēsiet sekot līdzi instrukcijām uz gāzes uzpildes iekārtas.
 3. Ja mašīnā vai ap to rodas raksturīga gāzes smaka, pārslēdziet dzinēju uz benzīna režīmu (skatīt augstāk 5.punktu). Ja gāzes smaka nepazūd, aizgrieziet balona ventili. Un pie pirmās iespējas apmeklējiet specializēto gāzes servisu, lai noskaidrotu bojājuma cēloni. Tomēr bez panikas – neliela gāzes smaka tikko pēc uzpildes ir normāla.
 4. Ja rodas problēmas ar auto vadāmību gāzes režīmā (raustās vai noslāpst), arī jāpāriet uz benzīna režīmu. Un pēc tam jāapmeklē specializētu gāzes servisu, lai noskaidrotu bojājumu cēloni.
 5. Nekādā gadījumā pašam nedrīkst iejaukties dzinēja darbā, kas darbojas ar gāzes iekārtu. Visi montāžas un remontdarbi ir jāizpilda tikai specializētām personām, kurām ir atbilstošā kvalifikācija.

Taču, ja pareizi ekspluatē gāzes sistēmu, problēmas rodas reti, un braukšana ir daudz ekonomiskā.

Ja vēlies izmēģināt auto ar gāzes iekārtu, vari to izdarīt šeit.

Iznomā auto Auto noma

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×