Kā samazināt auto izmaksas, iznomājot auto?

Lai noteiktu auto izmaksas, nepieciešams uzskaitīt tēriņus, kas saistīti ar automobiļa lietošanu. Daži cilvēki krāj čekus, citi maksā ar karti, un tādējādi uzskaita izdevumus. Pārējiem var nākties nedaudz padomāt, cik bieži un cik lieli ir ar auto saistītie izdevumi? 

Kā samazināt auto izmaksas izmantojot auto nomu?

Pirms sniedzam ieteikumus kā samazināt auto izmaksas, mēs esam apkopojuši tos izdevumus, ko noteikti nevajadzētu aizmirst, lai precīzi noteiktu ekspluatācijas izdevumus.

  1. Auto riepas – iespējams, garāžā ir viens komplekts ar jaunām ziemas un vasaras riepām, bet nekas nav mūžīgs. Nobraucot vidēji 44000 km gadā, vasaras riepas būs jāmaina pēc 3,5 gadiem un ziemas riepas pēc 7 gadiem. Auto riepu izvēle ir katra paša ziņā, bet internetā atrodamie jaunie riepu komplekti maksā sākot ar 80 EUR.
  2. Auto akumulatori arī nav mūžīgi. Tie parasti kalpo vairākus gadus, bet dažiem auto – mazāk. Šīs noteikti ir papildus izmaksas. Jauni akumulatori internetā ir atrodami izmaksās sākot no 40 EUR.
  3. Remonta izdevumi. Katram auto laiku pa laikam nepieciešama uzfrišināšana. Protams, ka izmaksas katru reizi atšķiras. Mūsu ieteikums – padomā par pēdējo gadu, vai diviem, ja iespējams, tad vairāk. Cik samaksāji servisos? Tas droši vien ir atkarīgs  no auto, servisa un tā, kāda ir tava apdrošināšana, kas ir nākamais punkts!
  4. OCTA un KASKO. Šie izdevumi ir ikgadēji un prognozējami. Protams, tie var mainīties, no tā, kā izdevies pavadīt pēdējo gadu, un stāža kopumā. Šobrīd Latvijā ir vairāki portāli, kas piedāvā atrast lētāko OCTA polisi – http://www.letapolise.lv/http://letasoctas.lv/https://www.ltab.lv/ un citi. KASKO polises cenas var atrast dažos iepriekšējos avotos, vai arī izmantot citus, piemēram, http://www.gudriem.lv/kasko/lv/https://www.manapolise.lv/kasko.
  5. Tehniskā apskate un ceļa nodoklis.  Šie izdevumi arī ir ikgadēji un neizbēgami, bet prognozējami. CSDD mājas lapā pieejams cenrādis tehniskajai apskatei un Ceļa nodoklim. Lētākie tehniskās apskates izdevumi ir elektro auto, un mazāks ceļa nodoklis ir auto, kas ir vieglāki par 1500 kg.
  6. Sīkumi, kas dažkārt nešķiet svarīgi – eļļas pudele, gaisa filtri, lampiņas, logu tīrāmais šķidrums un birstītes, ledus skrāpītis, gaisa atsvaidzinātājs. Lai arī atsevišķi šie izdevumi šķiet mazi – kopā tie spēj sastādīt lielāko daļu no auto regulārajiem izdevumiem.
  7. Auto tīrīšana. Šis, protams, nav obligāts pasākums. Vēl vairāk. Daži to dara pie mājas ar šļūteni – ļoti labi. Bet tiem, kam sanāk reizi pa reizei nomazgāt auto mazgātavā – tas arī skaitās.
  8. Auto novietošanas izdevumi. Arī šie izdevumi nav obligāti, taču skaidri zināms, ka auto, kas stāv zem jumta un pasargāts no lietus un sniega nolietojas mazāk. Tāpat arī ar auto, kuri novietoti maksas stāvvietās retāk gadās visādas nelaimes, tādēļ šos izdevumus arī jāņem vērā.
  9. Līzinga maksājumi. Lai arī šos neesam iekļāvuši mūsu aprēķinā, lielai daļai auto īpašnieku šie ir lielākie ar auto saistītie izdevumi mēnesī. Šie izdevumi, gan ir atkarīgi tikai un vienīgi no auto īpašnieka vēlmēm un iespējām.

Autolevi auto noma latvija

Kā samazināt auto izmaksas?

Mēs aptaujājām auto īpašniekus, un lai arī katram metodika, kā viņi šos skaitļus apkopo, un arī auto atšķiras, tāpat kā autovadītāju attieksme pret tiem, taču summas vidēji ir no 20 – 250 EUR mēnesī. Izīrējot auto, palielinās tā aktīvās lietošanas laiks, un tādēļ pieaug atsevišķas izmaksas, kas saistītas ar auto ekspluatāciju – Autolevi pieredze liecina, ka pieaugums ilgtermiņā nav lielāks kā 10 – 15 %. Taču izmaksas, kuras būs jāsedz auto īpašniekam pašam no savas kabatas samazināsies. Tāpat, iespējams, ka dažas izmaksas pat samazināsies. Piemēram, ja iznomāsi auto, varbūt varēsi nemaksāt par stāvvietu, jo auto nebūs tur jānovieto.

Ja esi sarēķinājis, ka mēneša izmaksas ir 100 EUR, Tev atliek tikai saprast, cik bieži vari izīrēt auto. Lai nosegtu 100 EUR, pietiek ar piecām dienām par 20 EUR dienā, vai izīrēt auto pa dienas vidu, kamēr to nelieto. Ja izīrēsi vairāk, viss, kas paliks pāri, būs papildus ienākumi, un būsi nosedzis ikmēneša izdevumus, kas saistīti ar auto.


Vēlies papildus nopelnīt, iznomājot savu auto? Reģistrējies un pievieno savu auto!

Pievienot auto

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×