3 alternatīvas zelta rudenim Siguldā

Zelta rudens Siguldā Anita Apele
Zelta rudens Siguldā

Sigulda ir pirmā vieta, kad domājam, kur aizbraukt rudenī. Krāsainās lapas automātiski liek domāt par tās pakalniem, par Turaidas pili, kas slejas ārā no krāsaino koku pudura, un par Gūtmaņalu, kura sakrājusi jau neskaitāmus cilvēku ierakstus. Taču Sigulda nebūt nav vienīgā skaistā vieta, ko apmeklēt rudenī, tāpēc vēlamies ieteikt citus ne mazāk burvīgus galamērķus. Vēsture, māksla un daba ir mūsu galamērķu izvēles pamatā. Apsolām, ka apskates objekti neliks vilties.

Lāčplēša parks Lielvārdē

Daugava pie Lielvārdes. Autors: Kaspars Salenieks
Daugava pie Lielvārdes

Par spīti tam, ka tās ir tuvāk Rīgai, Lielvārdē esošās drupas nav izpelnījušās tādu publicitāti, kā Kokneses pilsdrupas. Izmēru ziņā Lielvārdes pils noteikti nevar mēroties ar Koknesi, toties tās atrašānās vieta pavisam noteikti neliek vilties. Tā atrodas uz pakalna pašā Daugavas krastā un ap to izveidots parks, no kura nogāzēm paveras lielisks skats uz Daugavu. Blakus parkam ir arī A.Pumpura muzejs un Lāčplēša gulta ar segu. Līdz ar to Lielvārdē kaut ko savai sirdij atradīs gan vēstures, gan dabas, gan romantisma mīļotāji.

Vairāk par Lielvārē apskatāmo lasi Lielvārdes novada mājas lapā.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs

Saules ceļš Pedvālē. http://www.pedvale.lv/gallery/gallery.php?gallery_id=408&image_id=7486
Saules ceļš Pedvālē.

Ja vēlies baudīt mākslu un dabu kopā to var darīt Pedvālē.  Tur mākslas muzejs izvietots uz lēzeniem pakalniem, no kuriem paveras skats gan uz ielejām, gan uz līkumaino upīti, kas plūst netālu. Eksponāti tajā integrēti vienotā vidē un izskatās, kā tās sastāvdaļa. Pamata kolekcija ietver 150 darbus, taču krājums tiek papildināts katru gadu. Attēlā redzams 2015. gadā atklātais Saules ceļš.

Vairāk par muzeju iespējams uzzināt tā mājas lapā.

Lielā Ķemeru tīreļa laipa

Pīles Ķemeros. Autore Inga Tauriņa
Pīles Ķemeros. Autore Inga Tauriņa

Šai vietai piemīt īpaša sajūta visos gada laikos, bet rudens ir laiks, kurā tā ir pavisam maģiska. Ja izdodas tajā noķert putnus pirms aizlidošanas vai uzkāpt skatu tornī pirms miglas vāli pacēlušies, un redzēt tiem pāri, sajūta ir neaprakstāma. Taču Ķemerus var baudīt jebkurā dienas laikā, un iespējams tieši vakara noskaņa un spocīga nakts pastaiga ir tas, kas nepieciešams rudens vakaram.

Vairāk par Ķemeriem lasi mājas lapā.

Ķemeru skatu tornis vakarā. Autore: Inga Tauriņa

Ķemeru skatu tornis vakarā. Autore: Inga Tauriņa

 

Meklēt auto

Autolevi ir uzticama savstarpējā auto noma auto īpašniekiem un īrniekiem.

Sāc šodien:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×